Manisa'da "Merkezim Her Yerde" Projesi
Manisa'da "Merkezim Her Yerde" Projesi
Manisa'da "Merkezim Her Yerde" Projesi
Manisa'da "Merkezim Her Yerde" Projesi

Manisa'da "Merkezim Her Yerde" Projesi

Gençlik ve Spor Bakanlığının "Merkezim Her Yerde" Projesi kapsamında Salihli Gençlik Merkezi tarafından Kabazlı Şehit İsmail Yavuz İlköğretim Okulu'nda etkinlik düzenlendi.

Proje kapsamında öğrencilere voleybol, halk oyunları, basketbol, tenis, futbol, judo, badminton, mangala, satranç branşlarında uygulamalı eğitim verilirken Gençlik Merkezi personelleri Burcu Akdağ ve Emel Bozkurt tarafından da merkezin projeleri hakkında bilgilendirme yaptı.

 

Öte yandan Bilim ve Sanat Merkezi Liderlik Atölyesi öğretmeni Murat Ülkü öğrencilere motivasyon, Diyetisyen Esra Gündoğdu da sağlıklı beslenme konusunda seminer verdi.

Salihli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Oktay Ayaz, yaptığı konuşmada, proje kapsamında her ay 2 okulu ziyaret ettiklerini söyledi.

Proje kapsamında Kabazlı Şehit İsmail Yavuz İlköğretim Okulu'nda öğrencilerle bir araya geldiklerini belirten Ayaz, şöyle konuştu:

"Proje kapsamında konseptimizi bu kez daha da geniş tuttuk. 8. sınıf öğrencilerine motivasyon, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine ise sağlıklı beslenme konularında seminer verildi. Ayrıca diğer sınıf öğrencilerine ise Gençlik Merkezi'nin yaptığı tüm branşlar hakkında uygulamalı eğitim verildi. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı özellikle spora yönlendirme adına çok faydalı bir etkinliğe imza attık."

Okul müdürü Yakup Ateş ise proje ile sporu seven öğrenciler için çok güzel bir gün yaşandığını belirterek, "Amacımız, sporu seven, sporla yaşayan bir gençlik yetiştirebilmek. Bu tür projeler, çocukları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve doğru alışkanlıklara yönlendirebilmek için çok önemli. Bu doğrultuda Salihli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi'nin hayata geçirdiği projeler oldukça önemli ve gerekli. Eğitimciler olarak bu tür projeleri sonuna kadar destekliyoruz." diye konuştu.

 


Click Here to Visit